Достапни линкови

Двајца азербејџански војници убиени на границата со Ерменија


Азербејџанскиот министер за одбрана изјави денеска дека двајца азербејџански војници загинале во престрелка со ерменски сили во близина на Нагорно Карабах. Во војната меѓу Азербејџан и Ерменија за Нагорно Карабах во 1990-та година загинаа 30 илјади луѓе, а на линијата на раздвојување, поставена во 1994-та година, чести се престрелките меѓи рувалските страни.
XS
SM
MD
LG