Достапни линкови

Саркози на турнеја низ Кавказот


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ја започнува турнејата низ земјите од Кавказот, Ерменија, Азербејџан и Грузија. Саркози вчера изјави дека Ерменија и Азербејџан треба да го надминат спорот за Нагорно Карабах и да живеат во мир. За посетата на Грузија, се очекува Саркози со домаќините да разговара за тензиите со Русија.
XS
SM
MD
LG