Достапни линкови

Експлозија во Митровица, нема настрадани


Митровица
Силна експлозија одекнала нешто по полноќ во северниот дел на Митровица. Во експлозијата немало настрадани, а била причинета материјална штета на неколку возила. Портпаролот на косовската полиција Бесим Хоти изјави дека постои сомневање оти цел на нападот бил автомобилот на Александар Пауновиќ кој бил преведувач во ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG