Достапни линкови

Денеска, Нобеловата награда за хемија


Годинашните добитници на Нобеловата награда за физика
Денеска ќе биде соопштен добитникот на Нобеловата награда за хемија. Во изминативе два дена беа објавени добитниците на Нобеловата награда за медицина и за физика, додека утре и в петок ќе бидат објавени Нобеловците за литература и за мир.
XS
SM
MD
LG