Достапни линкови

Карзаи во двовневна посета на Индија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска започна дводневна посета на Индија по растечките тензии меѓу Авганистан и Пакистан.Карзаи и индискиот премиер Манмохан Синг потпишаа договор за стратегиско партнерство во Њу Делхи и разговараа за продлабочување на економската соработка. Посетата на Карзаи следува откако го обвини индискиот непријател Пакистан за соработка со милитантски групи.
XS
SM
MD
LG