Достапни линкови

Груевски утре на средба со Берлускони


Премиерот Никола Груевски утре во Рим ќе се сретне со неговиот италијански колега Силвио Берлускони.Новинаската агенција МИА јавува дека на средбата премиерите ќе разговараат за евроинтеграцијата, реформите и можностите за продлабочување на економската соработка меѓу двете земји. Италија е петти најголем надворешно-трговски партнер на Македонија во последните пет години.
XS
SM
MD
LG