Достапни линкови

Шефот на ЕУЛЕКС утре во посета на Албанија


Шефот на Mисијата на ЕУ во Косово ,Ксавиер Бот де Марњак утре ќе престојува во посета на Тирана на покана на шефот на албанската дипломатија Едмонд Хаџинасто.Aлбанското Министерство за надворешни работи соопшти дека покрај со Хаџинасто, Марњак ќе се сретне и со министерот за внатрешни работи на Албанија, Бујар Нишани. Се очекува на средбата да потпишат и договор за соработка меѓу полициските сили на ЕУЛЕКС и албанската полиција.
XS
SM
MD
LG