Достапни линкови

Малстром: Дополнителни мерки за визната либерализација


Македонија направи многу за спречување на злоупотребите на визната либерализацијa, но треба да се преземат и доплонителни мерки.Ова денеска го изјави комесарот за внатрешни работи на Европската комисија Сесилија Малстром по денешната средба со премиерот Никола Груевски. Таа изјави дека Премиерот и министерот за внатрешни работи ја увериле дека се преземаат мерки за да се надмине проблемот
XS
SM
MD
LG