Достапни линкови

Гори новиот театар во Скопје


Се запали новиот театар што се гради на кејот на Вардар, како дел од проектот Скопје 2014. Пожарот избувна на покривот на објектот. Се уште не се познати причините за настанување на пожарот.

XS
SM
MD
LG