Достапни линкови

Гори новиот театар во Скопје


Пожар избувна денеска во новиот скопскиот театар кој се гради на кејот на Вардар. Се запалил покривот на објектот. За сега противпожарните екипи го локализирале пожарот на покривот. Се уште не се познати причините за настанување на пожарот.


x
XS
SM
MD
LG