Достапни линкови

Нова рунда руско - грузиски разговори во Женева


Switzerland -- Russian Deputy Foregin Minister Grigory Karasin at a press conference in Geneva, 01Jul2009
Денеска во Женева ќе биде одржана нова рунда руско – грузиски разговори.
Станува збор за 17 рунда разговори под покровителство на ОН, ЕУ и ОБСЕ чија цел е спречување на насилства и тензии околу сепаратистичките грузиски региони Абхазија и Јужна Осетија.
Русија ја призна нивната независност по кратката војна со Грузја во 2008 година.
XS
SM
MD
LG