Достапни линкови

Се урна воен хеликоптер во Турција


1
Воен хеликоптер се урна во округот Мардин, во југоисточна Турција, јавуваат турските медиуми. Во инцидентот се повредени тројца војници.
Хеликоптерот се урна во близина на градот Јомерли. Се уште нема инфомации за моѓните причини за несреќата.
XS
SM
MD
LG