Достапни линкови

Научници во Сибир ќе дебатираат за легендарното Јети


Руските власти соопштија дека неделава научници од 7 држави ќе се сретнат во сибирски град за да разговараат за можно постоење на легендарното суштество Јети. Во соопштението е наведено дека научници од Русија, Кина и САД ќе присуствуваат на состанокот во провинцијата Кемерово која ќе се оддржи од 6 ти до 8-ми октомври. Локалните власти објаснуваат дека на состанокот ќе бидат презентирани уникатни фотографии, аудио записи и неверојатни информации.
XS
SM
MD
LG