Достапни линкови

Дачиќ: Постои едно српско и едно албанско Косово


Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ денеска изјави дека Србија нема да може да ги држи затворени очите доколку косовската влада употреби сила врз Србите во северниот дел на Косово. Тој додаде е релност дека постојат едно српско и едно албанско Косово. Дачиќ изјави дека е потребно да се организира меѓународна конференција на која ќе се разговара за „мирно разграничување“ на Косово.
XS
SM
MD
LG