Достапни линкови

Напад врз локалните власти во ирачката провинција Анбар


Вооружени напаѓачи упаднале денеска во владината зграда во градот Ал Багдади, во ирачката провинција Анбар и држат заложници, соопштија ирачките безбедносни служби. Најнапред се слушнале експлозии, а потоа уследил напад врз објектот. Засега не е познато дали има жртви во овој инцидент.
XS
SM
MD
LG