Достапни линкови

11 загинати во поплавите во Виетнам


Владата на Виетнам соопшти дека најмалку 11 луѓе настрадале во поплавите последнава недела, кои се најголеми во последните 10 години. Поради монсуните, поплавите, тајфуните и бурите, стотици луѓе ги загубија животитево југо-источна Азија, Кина, Јапонија и јужна Азија.
XS
SM
MD
LG