Достапни линкови

Израел станува се поизолиран на Блискиот Исток


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета, кој е во посета на Израел, предупреди дека таа земја станува се поизолирана на Блискиот Исток. Панета најави дека ќе ја реафирмира американската посветеност на безбедноста на Израел и оти ќе му помогне да ги подобри влошените односи со Турција и со Египет. За време на посетата на Блискиот Исток, Панета ќе има средби и со палестинските и египетските лидери.
XS
SM
MD
LG