Достапни линкови

Грција е шворц, вели германски пратеник


Конзервативен пратеник во Германскиот парламент изјави дека Грција банкротирала и веројатно ќе треба да се отпишат 50 проценти од долгот на земјата. Мајкл Фукс, член на партијата на канцеларката Ангела Меркел, во изјава за медиумите дополнува дека Грција е шворц и покрај сета финансиска помош од Европската унија.
XS
SM
MD
LG