Достапни линкови

Повредени умираат во болница во Сирт


Болницата во Либијскиот град Сирт снемува гориво за агрегатот за електрична енергија. Вработени во болницата кои бегаат од населеното место сведочат дека пациенти умираат на операционите маси. Во институцијата се згрижуваат повредените од борбите меѓу либијскиот Транзициски национален совет и лојалистите на соборениот лидер на северноафриканската земја Муамар Гадафи.
XS
SM
MD
LG