Достапни линкови

Откажан најавениот бојкот на изборите во Египет


Неколку политички партии во Египет го откажаа најавениот бојкот на претстојните избори во земјата откако воените власти донесоа измени во изборниот законик. Партиите бараа сојузниците на соборениот претседател Хосни Мубарак да не бидат дел од парламентарниот состав. Во Саботата воениот совет ги донесе измените на изборниот закон и најави дека ќе презентира попрецизна временска рамка за мигрирање кон граѓанско владеење.
XS
SM
MD
LG