Достапни линкови

Грција договара како да отпушти 30 илјади административци


Тема на денешната грчка владина седница ќе биде финализирање на планот за кратење на 30 илјади работни места во државната администрација до крајот на годинава, јавуваат новинските агенции. Во владиното соопштение е наведено дека на седницата ќе се разговара за конечната верзија на буџетот за 2012 година. Владината седница следи по тридневните разговори на грчките власти со претставниците на Европската Комисија, Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд.
XS
SM
MD
LG