Достапни линкови

Уапсени осомничени за тероризам во Германија


Германската полиција упаси четворица исламски екстремисти сцена поради сомневање за можно планирање на напади. Германската полицијата соопшти дека мажите нелегално набавиле огнено оружје и дека синоќа биле задржани во станица. Во соопштението е наведено дека причина за тоа била можноста од евентуални напади за време на прославата на Денот на германското обединување , па осомничените синоќа биле приведени. Полицијата соопшти дека за сега нема конкретни индикации за планиран напад за време на централната прослава во Бон.
XS
SM
MD
LG