Достапни линкови

Убиство во Косовско Зрзе


Полицијата во Косово соопшти дека еден Србин е убиен, а неговиот возрасен син е ранет. Потпаролот на полицијата Хазим Бериша за новинската агенција Ројтерс дека мажите биле нападнати откако излегле од бар во селото Зрзе општина Ораховац. Тој додаде дека на полицијата се уште не и се познати мотивите за убиството, и се уште нема уапсени. Жителите на српската општина Ораховац за ројтерс изјавиле дека убиството било етнички мотивирано.
XS
SM
MD
LG