Достапни линкови

Нетанјаху:Рестартирање на преговорите без предуслови


Израел го поздрави предлогот на меѓународната четворка за рестартирање на израелско-палестинските преговори. Во соопштението од кабинетот на израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху е наведно дека е потребно да се водат дирекни преговори без предуслови. Нетанјаху ги повикува Палестинците да започнат преговори без одложување.
XS
SM
MD
LG