Достапни линкови

Шпанскиот суд ослободи осомничени за финансирање тероризам


Aрхивска фотографија
Шпанскиот суд денеска ослободи 5 мина Алжирци кои беа осомничени за финансирање на Ал Каеда поради недостиг на докази. Судијата им нареди на осомничените да не ја напуштат Шпанија и да се пријавуваат во судот двапати месечно. Алжирците се обвинети за финансиска логистика на луѓе кои се поврзани со терористичката организација Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG