Достапни линкови

Камерон ги повика лидерите од еврозоната да преземат мерки


Кризата во еврозоната е закана за глобалната економија и европските политичари треба итно да преземат мерки за им помогнат на банките и да се справат со долговите. Ова денеска во интервју за ББС го изјави британскиот премиер Дејвид Камерон. Тој додаде дека лидерите од еврозоната мора да дејствуваат сега за да се стабилизира економскиот пазар.
XS
SM
MD
LG