Достапни линкови

Уште еден тајфун ги зафати Филипините


Најмалку 55 луѓе загинале во северниот дел на Филипините по двата тајфуна што го зафатија регионот еден по друг. Локалните власти соопштија дека спасувачките екипи се обидуваат да пронајдат преживеани и ги снабдуваат си храна и вода луѓето кои 4-ти ден се заробени на покринвите на нивните куќи поради поплавите. Во последниве 4 месеци изчезнале најмалку 600 луѓе поради поплавите, монсуснските дождови и бури кои ги зафатија Југоисточна Азија, Кина, Јапонија и Јужна Азија.
XS
SM
MD
LG