Достапни линкови

Ослободен политички затвореник во Белорусија


Белорусија вчера ослободи еден од опозициските кандидати за претседател од минатогодишните избори Дмитри Вус. Ослободувањето следува по барањето на Европската Унија , Белорусија да ги ослободи сите политички затвореници кои лани беа обвинети за организирање на немирите и протестите по изборите. ЕУ побара да бидат ослободени сите доколку Минск сака потопли односи до Брисел.
XS
SM
MD
LG