Достапни линкови

Околу 700 демонстранти уапсени во Њујорк


Околу 700 демонстранти се уапсени во Њујорк. Полицијата соопшти дека ги уапсила поради блокирање на сообраќај. Тие марширале по бруклинскиот мост и биле дел од движењето за „Окупирајте го Вол Стрит“. Демонстрациите кои се оддржуваат втора недела, се во знак на протест против големата невработеност и федералната помош за американските банки. Слични собори се оддржуваат и во Бостон, Чикаго и Сан Франциско.
XS
SM
MD
LG