Достапни линкови

Сириската војска не престанува со убиства на демонстранти


Сириските активисти за човеки права соопштија дека безбдносните сили со тенкови и артилерија влегле во градот Ал Растан и отвориле оган при што убиле најмалку 15 демонстранти. Војската во меѓувреме вршела раци во куќите со цел да најде воени дезертери, кои се приклучиле на отпорот.Во меѓувреме претсавници н а сириската опозиција денеска оддржале состнок во Истамбул зад затворени врати.
XS
SM
MD
LG