Достапни линкови

Уапсен лидер на Хакани мрежата во Авганистан


НАТО соопшти дека е заробен командантот на Хакани мрежата во Авганистан, Хаџи Мали Кан. Операцијата ја извеле безбедносните сили на Алијансата во источниот дел на провинцијата Пактиа. Во соопштението на ИСАФ мисијата е наведно дека во изминатава година било поставен воен камп на милитантите во таа област.
XS
SM
MD
LG