Достапни линкови

Германија нема да даде повеќе од предвиденото


Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле
Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле изјави дека неговата земја нема да учествува со повеќе средства од оние што Бундестагот денoвиве ги одобри во Фондот за спасување на еврото. ,,Германија ќе даде 211 милијарди евра во Фондот што изнесува 440 милијарди евра. И тоа е се,, изјави Шојбле во интервју за еден германски магазин.
XS
SM
MD
LG