Достапни линкови

Во Каиро повторно протести


Илјадници египетски активисти во Каиро протестираа, барајќи од воените власти да го забрзаат трансферот на власта и веќе да не ги спроведуваат законите за вонредна состојба од времето на отстранетиот претседател Хосни Мубарак. Локалните медиуми јавуваат дека на протестите учествувал и американскиот актер Шон Пен.
XS
SM
MD
LG