Достапни линкови

Едно лице загинало во експлозија во Кемер, Турција


Во експлозија во местото Кемер, кај Анталија, едно лице загинало, а неколку биле повредени, јави агенцијата Анатолија. Според непотврдени информации, експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец пред локалната полициска станица.
XS
SM
MD
LG