Достапни линкови

Комисија на ОН за човекови права побара влез во Сирија


Syria
Kомисија за човекови права подржана од Обединетите Нации побара од Сирија влез во земјата за да се испитаат извештаите за тортура врз демонстрантите против режимот на Претседателот Башар ал Асад. Шефот на Комисијата Паоло Пињеиро изјави дека добиле информации за злостроства и врз деца за време на конфликтот.
XS
SM
MD
LG