Достапни линкови

Затвор за 20 доктори во Бахреин


20 доктори во Бахреин добија затворски казни од 5 до 15 години заради учеството во мартовските протести во таа земја. Најмалку 30 лица загинаа, а над илјада беа уапсени по протестите на мнозинските шиити во Бахреин кои бараа поголеми права и застапеност во Власта.
XS
SM
MD
LG