Достапни линкови

Ал Каеда слабее во Ирак


Генерал Дејвид Перкинс.
Шефот на американските сили во северниот дел на Ирак, генерал Дејвид Перкинс, изјави дека силите на Ал Каеда во Ирак се многу ослабени. Тој додаде дека припадниците на терористичката организација се потешко доаѓаат до пари и до регрути од странство. Перкинс смета дека сега тие имаат повеќе криминален отколку терористички интерес со оглед на тоа што се свртени кон грабежи, изнудување пари и слични дела.
XS
SM
MD
LG