Достапни линкови

Купер в понеделник во посета на Белград


Преговарачите во дијалогот Белград-Приштина
Европскиот посредник во разговoрите меѓу Белград и Приштина ќе дојде во посета на Белград во понеделник. Ова денеска го соопшти шефот на српскиот преговарачки тим Борислав Стефановиќ. Тој додаде дека очекува со Купер да не разговараат само за дијалогот за кој, како што вели, е извесно дека ќе продолжи, туку и за актуелната криза во северниот дел на Косово за и можноста да се пронајде решение кои ќе им одговара на сите.
XS
SM
MD
LG