Достапни линкови

Експлозија во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека загинале најмалку 3 лица а 10-тина се ранети при експлозија на автомобил во западниот дел на земјата. Автомобилот експлодирал во близина на аеродромот во провинцијата Херат. Министертвото за внатрешни работи соопшти дека меѓу загинатите се и двајца полицајци. Се уште никој не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG