Достапни линкови

Жените нема да гласаат на локалните избори во Саудиска Арабија


Мажите во Саудска Арабија денеска излегоа да гласаат на локалните извори. Жените годинава немаат право на глас, нивното право на глас на избори ќе стапи на сила во 2015 година.На денешните избори ќе се бираат над илјада советници во општините. Првично изборите требаше да се оддржат во 2009-та година но беа одложени.
XS
SM
MD
LG