Достапни линкови

Авионска несреќа во Индонезија


Мал авион со 15 патници и тројца членови на екипажот се урнал денеска во западна Индонезија, соопштија локалните власти кои страхуваат дека во несреќата немало преживеани. Најчест мотив за сообраќајните несреќи во Индонезија е преоптовареноста на превозните средства и слабите безбедносни стандарди.
XS
SM
MD
LG