Достапни линкови

Осуден поранешен египетски министер поради корупција


Египетскиот суд денеска го осуди поранешниот министер за информации Анас ал Фиќи на 7 години затворска казна поради корупција. Пресудата за поранешниот министер е дел од големиот судски процес против египетските функционери од режимот на Хосни Мубарак. Меѓу обвинетите за корупција се и двата сина на Мубарак.
XS
SM
MD
LG