Достапни линкови

Убиен клучен сведок од хашки случај во Германија


Фатмир Лимај
Клучниот сведок во судскиот процес против Фатмир Лимај е убиен во Германија. Германската полиција соопшти дека Агим Зогај познат како „заштитен сведок Х“ е пронајден мртов во еден парк. Портпаролот на европската мисија за владење на правото соопшти дека Зогај требало да сведочи за воените злосторства на поранешниот командант на албанските бунтовници а сега висок политички фунционер Фатмир Лимај.
XS
SM
MD
LG