Достапни линкови

Експлозија во Дагестан


Руските власти соопштија дека денеска најмалку 4 луѓе загинале при бомбашки напад во Дагестан.Во соопштението е наведено дека полицијта испитувала напуштено возило кое експлодирало, при што еден полицаец и тројца цивили загинале а четворица полицајци се ранети. Се уште никој не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG