Достапни линкови

Разрешен воен командант во Моладавија


Молдавската влада го разреши врховниот воен командат Лурие Домесник по барање на претседателот. Во соопштението е ненаведено дека постапката е преземана поради јакнење на воената дисциплина и сорелување на прекршување на прописите. Командантот е разрешен откако војник случајно уби колега при патрола минатата недела.
XS
SM
MD
LG