Достапни линкови

Најмалку 8 луѓе загинале во судири во Кашмир


Индиските власти соопштија дека најмалку 8 луѓе загинале при судири меѓу бунтовници и владини сили во делот на Кашмир што е под контрола на Индија. Индиската војска соопшти дека немирите почнале во понеделникот откако полицајци и војници направил рација во осомничено милитантско скривалиште во главниот град на Кашмир.
XS
SM
MD
LG