Достапни линкови

Осум загинати полицајци кај Лашкар Гах


Lashkar Gah, Helmand province, 27Sep2011
Во провинцијата Хелманд – Авганистан во напад врз контролен пункт се убиени 8 полицајци.

Според локалните власти тројца биле убиени кај Лашкар Гах, еден полицаец е исчезнат, а петмина загинаа при експлозија на автомобил бомба.
XS
SM
MD
LG