Достапни линкови

Арауд - Иран ќе се соочи со воена акција


Францускиот амбасадор во ОН Жерард Арауд го предупреди Иран дека ќе се соочи со воена акција доколку продолжи со нуклеарниот развој кој води кон изработка на оружје.
АУбеден сум дека многу земји нема да прифатат таков развој на ситуацијата и доколку не се постигне договор постои голем ризик од воена акција, изјави Арауд.
XS
SM
MD
LG