Достапни линкови

Лига на шампиони: Баерн убедлив против Манчестер Сити


Во најинтересниот натпревар од синоќа одиграните мечеви во Лигата на шампиони, Баерн во Минхен го победи Манчестер Сити со 2:0 со головите на Гомес во првото полувреме. Во другите средби се постигнати следниве резултати:
ЦСКА Москва- Интер 2:3
Наполи- Виљареал 2:0
Лион- Динамо Загреб 2:0
Реал Мадрид- Ајакс 3:0
Трабзонспор- Лил 1:1
Отелул- Бенфика 0:1
Манчестер Јунајтед- Базел 3:3
Вечер се играат уште осум натпревари во другите четири групи на Лигата на шампионите.
XS
SM
MD
LG