Достапни линкови

Путин и Медведев најдоа замена за Кудрин


Рускиот премиер Владимир Путин денеска го именуваше заменик министерот за финасии Антон Силуанов за вршител на фунцијата министер за финасии. Досегашниот министер Алексеј Кудрин вчера си поднесе оставка откако претседателот Дмитри Медведев тоа го побара од него , по јавната критика што ја упати Кудрин до Медведев за несогласувања околу еконсомската политика. Путин изјави дека оваа одлука ја донел заедно со Медведев.
XS
SM
MD
LG